FANDOM


Bogdan Boner

Bogdan Boner – główny bohater serialu Egzorcysta.

Wygląd zewnętrzny Edytuj

Bogdan jest gruby i wysoki, ma czarne włosy, niebieskie oczy i podłużną twarz z charakterystyczną szczęką, przeważnie jest ubrany w brązowe półbuty, niebieskie spodnie z paskiem, czarną skórzaną kurtkę i biały podkoszulek, charakterystycznym elementem ubioru jest również wielki złoty krzyż, który nosi zawieszony na szyi.

Życiorys Edytuj

O Bogdanie wiadomo niewiele, w przeszłości jego kochanka Irena zginęła podczas wypadku karetki w górach, który został spowodowany przez Kutasorożca - to wydarzenie sprawiło, że motywowany chęcią zemsty zaczął zajmować się walką z nimi. Najprawdopodobniej to właśnie wtedy wstąpił również do Wyższego Seminarium Duchownego, z którego jednak wyleciał po miesiącu. Resztę życia spędził na samokształceniu się w walce z demonami, również wtedy najprawdopodobniej zaczęło się jego zamiłowanie do alkoholu. W czasie trwania serialu Bogdan jest już znanym egzorcystą, który sam zaczyna szkolić pomocników.

Działalność gospodarcza Edytuj

Bogdan prowadzi dość szeroko zakrojoną działalność gospodarczą, jego firma oprócz odprawianiem egzorcyzmów polegających głównie na mordowaniu demonów, wampirów czy wilkołaków oferuje również usługi remontowe, budowlane czy koszenie trawników (w ostateczności zadzwoń: 666 765 2046). Cennik usług za remonty nie jest znany, natomiast za robotę egzorcysty bierze zwyczajowo 200 zł (z fakturą byłoby drożej). Mimo iż nie kryje się z reklamą swoich usług to wiadomo, że nie ma zarejestrowanej działalności gospodarczej, zatrudnia również (oczywiście na czarno) dwóch pomocników: Marcinka oraz Domino (który jest demonem) - ma jednak spore problemy z terminowym wypłacaniem wynagrodzenia, co często jest mu wypominane.

Egzorcysta Edytuj

W czasie akcji serialu Bogdan wraz se swoimi pomocnikami walczy z siłami zła na zlecenie przeróżnych osób i instytucji: został poproszony o pomoc przez księży, sołtysów oraz Wojsko Polskie. Jak sam mówi nie posiada żadnego wykształcenia jednak te braki nadrabia doświadczeniem i niemałą wiedzą. Jego akcje nie są zbyt finezyjne i chociaż zawsze kończą się sukcesem są czasami okupione ofiarami w ludziach lub rannymi, nie jest najlepszym strzelcem, jeździ motocyklem.

Arsenał Edytuj

Do walki z demonami Bogdan używa przeróżnych broni, do najważniejszych należą:

 • obrzyn (z poświęconymi srebrnymi kulami)
 • rewolwer
 • granatnik (trzymany z dupie a właściwie na plecach pod kurtką)
 • wnyk (schowany w kroczu)
 • granaty
 • materiału wybuchowe
 • wóda święcona (odpręża ciało i oczyszcza duszę)

Życie prywatne Edytuj

Na co dzień mieszka w przyczepie kempingowej, o jego życiu towarzyskim właściwie nic nie wiadomo, jeżeli chodzi o jedzenie jest bardzo mało wybredny, nie umie gotować. Większość wolnego czasu spędza na piciu zaporowych ilości alkoholu.

Ciekawostki Edytuj

 • Boner po angielsku oznacza po prostu "wzwód"
 • podobnie jak inni „fachowcy” tacy jak Bogusław Łęcina czy pan Wiesio oszczędza na materiałach i robi zwyczajną fuszerkę
 • chociaż nie zostało to oficjalnie potwierdzone widać bardzo dużo podobieństw między Bogdanem Bonerem a Tytusem Bombą - głównym bohaterem serialu Kapitan Bomba. Obaj walczą z potworami, mają pod swoją komendą dwóch ludzi i czerpią przyjemność ze znęcania się nad swoimi oponentami. Bardzo podobna jest również relacja łącząca Bonera i ks. Natana z tą, która łączyła Bombę z Torpedą, również postać demona Domino, który zmienia stronę konfliktu i przyłącza się do ludzi jest podobna do historii kapitana Michała Głusia
 • mimo iż Boner jest alkoholikiem, deklaruje się jako niepalący
 • w 111 odcinku serialu Kapitan Bomba (LPG) występuje kurwinoks, który swoim wyglądem i ubiorem bardzo przypomina Bogdana
 • Odcinek Pierwsza Gala MMA Piekło cz. 2 to jedyny epizod w całej serii w którym Boner nie występuje (z wyjątkiem intra i outra ale to się nie liczy)
 • Wystąpił również w 122 odcinku serialu Blok Ekipa

GaleriaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.